Home › Zorganizuj swój pierwszy lot samolotem

Zorganizuj swój pierwszy lot samolotem

Odkąd Polska stała się partnerem w Unii, rodacy zaczęli regularnie podróżować po całym terenie kontynentu. Głównie jest to zainicjowane tym, że tanie linie lotnicze zainteresowały się naszym państwem i chętnie otwierają tutaj nowe połączenia. Jeżeli czeka cię pierwsza przeprawa w przestworzach warto zorientować się, jak krok po kroku przygotować się do lotu. Regulacje dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie są niezwykle ściśle respektowane, dlatego należy właściwie spakować dobytek, zwłaszcza podręczny. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaki rozmiar walizki jest dozwolony, oraz jaką, najwyższą wagę może bagaż mieć. Bowiem w sytuacji przekroczenia limitu, trzeba będzie dopłacić.

W bagażu można mieć kosmetyki, jednak wszelkie płyny muszą być przelane do niewielkich, plastikowych pojemników, mających nie więcej niż 100 ml. Całość nie może przekraczać 1000 ml. W bagażu podręcznym nie można także przewozić żywności, jaka nie jest w oryginalnym opakowaniu.

Wyjątek stanowi jedynie jedzenie dla małego dziecka.
Lecz największym wyzwaniem jest na pewno podróż międzykontynentalna, trwająca co najmniej dwanaście godzin.

W momencie tak długiej podróży pewne osoby będą narażone na występowanie zakrzepów w żyłach, co zainicjowane jest niedostatkiem ruchu i przebywaniem w siedzącej postawie. Zwłaszcza panie wystawione są na to niebezpieczeństwo. Żeby go uniknąć, należy tuż przed wylotem wybrać się na długi spacer, żeby polepszyć ukrwienie nóg. Dodatkowo, już w czasie samego lotu, należy co jakiś czas podnieść, i przejść się do ubikacji. Pierwszy lot samolotem wcale nie powinien być stresujemy, trzeba jedynie się do niego właściwie przygotować. Aby odprawa bezpieczeństwa odbyła się bez niemiłych niespodzianek, należy spakować walizki zgodnie z przepisami. Poza tym, dbając o zdrowie, należy w przypadku dłuższej podróży zadbać o odpowiednie ukrwienie nóg, aby uniknąć zakrzepów..


<< Poprzedni
Następny >>