Home › Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci pokazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Pielęgnacja cery
Dobry psychiatra Kraków forum
Nowy ranking pożyczek bez bik
Co trzeba wiedzieć o rozwodzie?
Tutaj czeka na Ciebie szybka chwilówka bez bik online.