Home › Planujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Mamy dla Ciebie poradnik

Planujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Mamy dla Ciebie poradnik

Na obszarze świeżych niewielu lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu diametralnie się zmieniła. Jeszcze szanowanko 5 lat temu byliśmy w stanie nabyć świeże mieszkanko w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, obecnie kwoty nowych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w stolicy Polski lub na północy. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego skutkiem jest budowa nowoczesnych lokali, jest na ogół znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie sporo osób którzy chcą poprawić stan własnego bytowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej poszukiwani. Efektem napływu nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się nabywcy drogich mieszkań, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych końców Polski.

W związku z tym wynajmujący lokali mogą pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych opłat.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi orientacyjnie 800 złotych za miesiąc..