Home › Pierwsze mieszkanie:jaka lokalizacja?

Pierwsze mieszkanie:jaka lokalizacja?

Postanowienie o nabyciu nieruchomości, dla większości ludzi zalicza się do rewolucyjnych zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Skoro nie mamy zagwarantowanego wkładu własnego, z reguły pobieramy wieloletni kredyt.

Jak wybrać lokal tak żeby posłużyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!


Większość młodych postaci planując zakup nowoczesnego mieszkania kieruje się podstawowymi regułami: po pierwsze nieopodal centrum, po drugie mały metraż.

Niestety takie myślenie może okazać się błędne. Kupując nowe apartament musimy podchodzić przyszłościowo. Nieruchomości zlokalizowane w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały rozmiar lokalu może okazać siebie nie wystarczający. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się lokata, w rozległy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od naszych preferencji,mamy możliwość lokal podnająć. Godzi się też pomyśleć o lokalizacjach bardziej odległych od centrum, te okolice są spokojne, a kamienice tam powstałe mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Jeszcze opłaca się pomyśleć o rozkładzie nieruchomości. Trzeba zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy pokój dzienny były właściwego naświetlone. Dlatego dobrze będzie zyskać pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Następną znaczącą pytaniem jest wybór odpowiedniej kondygnacji. Pamiętajmy, że domostwa na parterze, częstokroć są tanie i posiadają mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w adekwatny system zabezpieczający, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


<< Poprzedni
Następny >>